Veslaři jedou online regatu. Trenažér je jako fyzický striptýz, říká skifař Chalupa

Přes 150 závodníků se účastní tradičního závodu Regata Bohemians. Tentokrát ovšem ne na Vltavě, ale kvůli epidemii koronaviru online – každý na svém trenažéru.

Přestože se závod každoročně konal na Vltavě, letos se od soboty do úterý pojede současně i na Slovensku, v Austrálii nebo Spojených státech. Kvůli epidemii koronaviru zasednou účastníci do trenažérů a se svými soupeři změří síly virtuálně.

“Trenažéry jsou obvyklé pro zimní část sezony, kdy je voda zamrzlá,” říká Václav Chalupa, stříbrný skifař z olympijských her v Barceloně. “Trenažér je takový fyzický striptýz – sice si vyžaduje určitou techniku, ale pro závodníky a trenéry je především perfektním ukazatelem, jak je na tom kdo fyzicky,” dodává.

Do virtuálního souboje s ostatními se pustí i mistryně Evropy Kristýna Fleissnerová. “Vždycky jsem tam hrozně ráda závodila. A to nejen proto, že se tam dají vyhrát skvělé ceny,” směje se česká olympionička.

Kristýna Fleissnerová společně s Lenkou Antošovou | Foto: Reuters

Nejnovější:

Translate to ENG »

Vítáme tě v Row4fun.com

Jsme rádi, že jsi se k nám připojil. Těšíme se na tvé výkony a doufáme, že se ti bude u nás líbit. Vytvořili jsme ti u nás tvůj účet, na kterém můžeš sdílet své výkony, účastnit se výzev, komunikovat se svojí skupinou atd.

Máš zájem se dozvědět o Row4fun.com více? Více ZDE.