Ve virtuální Regatě Bohemians nechyběli ani Švýcaři

Čechokanaďanka Helena Hlasová, která před nedávnem startovala v našich reprezentačních posádkách, momentálně působí jako hlavní trenérka švýcarského klubu SeeClub Stansstad, zhruba 10 kilometrů od Lucernu.

Právě její svěřenci, běžně veslující v překrásném prostředí na Lucernském jezeru, se zúčastnili virtuální Regaty Bohemians. Helena je nadšena: „Protože sezóna byla kvůli covidu-19 víceméně zrušena, hodně nás potěšil nápad tvůrců Row4fun.com uspořádat spolu s pražským klubem online regatu. Je těžké motivovat děti k jízdě na trenažéru, když na něm mají celou zimu za sebou a těší se na vodu a zároveň nevědí, co je čeká jako hlavní vrchol sezóny. Pro mladé veslaře, kteří za náš klub závodili, to byl dokonce první ,mezinárodní´ závod! Hodně se teď mluví o tom, že pozitivní role pandemie covidu-19 se dá zaznamenat v tlaku na celosvětovou digitalizaci. Ráda proto vidím, že čeští veslaři Jakub Paroulek a Petr Ouředníček přišli s touto progresivní iniciativou.“

Jaká je epidemiologická situace ve Švýcarsku? „Momentálně se i tady začínají věci uklidňovat. Malé firmy začínají fungovat a věříme, že brzy se také otevřou sportovní kluby a my se budeme moci vrátit na vodu. Pomalu a opatrně se vše vrací k normálu,“ říká Helena Hlasová.

Pro Row4fun.com text zpracoval Zdeněk Paroulek.

Helena Hlasová vyhrála v rámci pražských Primátorek 2018 závod skifařek (foto AXA Primátorky).

Nejnovější:

Translate to ENG »

Vítáme tě v Row4fun.com

Jsme rádi, že jsi se k nám připojil. Těšíme se na tvé výkony a doufáme, že se ti bude u nás líbit. Vytvořili jsme ti u nás tvůj účet, na kterém můžeš sdílet své výkony, účastnit se výzev, komunikovat se svojí skupinou atd.

Máš zájem se dozvědět o Row4fun.com více? Více ZDE.